Možná jste nikdy neslyšeli o společnosti Sany, jejíž příběh je jedním z nejvýznamnějších příběhů o dosažení úspěchu v Číně, a jejím raketovém vzestupu z firmy, která v roce 1989 vyráběla svařovací materiály, na největšího výrobce stavebních zařízení.

Společnosti Sany k vzestupu pomohlo několik stovek miliard dolarů, které vláda v roce 2008 vynaložila na obrovské infrastrukturní projekty. Jakmile stavební boom zpomalil, začala shánět odbytiště jinde, a přesunula se za hranice země, aby rozvíjela trhy v USA, Evropě, Latinské Americe a Indii.

V závodu Sany ve městě Changsha v centrální čínské provincii Hunan, kde je vystavena řada bagrů, jeřábů a strojů na zpracování betonu, vedoucí pracovník společnosti řekl CGTN, že „předpokládaný růst tržeb v roce 2018 činí 50 procent, a do konce letošního roku Sany poprvé překoná společnost Caterpillar v prodejích bagrů.“

Její zahraniční tržby vzrostly v roce 2017 meziročně o 25,1 procenta na 11,62 miliard jüanů.

Liang Linhe, senior viceprezident společnosti Sany Heavy Industry Co.

Čínská iniciativa Belt and Road napomáhání růstu zámořského trhu, řekl Liang Linhe, senior viceprezident společnosti Sany Heavy Industry.

„Iniciativa Belt and Road se stává velmi důležitým hnacím motorem pro mezinárodní rozvoj společnosti Sany,“ uvedl Liang. „Sany předčila své konkurenty v Indii, kde se předpokládá, že tržby dosáhnou v letošním roce tří miliard jüanů.“ Společnost Sany také musela bojovat s názorem, že čínské výrobky mají nízkou kvalitu. Společnosti chyběly základní dovednosti i technologie k výrobě mnoha komponent, které nakupovala od společností, jako je Cummins a Bosch Rexroth.
Dnes Sany zmenšuje rozdíly v kvalitě a získává zákazníky i ve vyspělých zemích a mezi kupujícími, kterým na kvalitě velmi záleží, včetně špičkových těžebních společností.

Vzhledem k tomu, že se společnost Sany rychle rozrostla a dosáhla úspor z rozsahu produkce, byla schopná učinit rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje.

Dle vlastního prohlášení společnost vynakládá na výzkum a vývoj pět procent svých tržeb z prodeje, nejvíce v tomto průmyslovém odvětví.

Od června tohoto roku společnost přihlásila celkem 12,070 patentů a schválila 8,751 položek. Kumulativním počtem patentových přihlášek a schválení zaujímá v této průmyslové oblasti první místo.

Stále se u nás něco děje

Další aktuality

POZOR! - PODVODNÉ JEDNÁNÍ!

Novinky
Číst více
03/04 2024

Financování strojů SANY již od 0,01% je zpět!

Novinky
Číst více
07/03 2024

Vyzkoušejte kvalitu hydraulických kladiv Montabert

Novinky
Číst více
24/02 2024

Newsletter – Buďte stále v obraze

Přihlaste se k odběru našich newsleterů a už vám neunikne žádná novinka v nabídce strojů a příslušenství.
Navíc se jako první dozvíte o chystaných akcích včetně pozvánek na ně.

Přihlásit
Odběr newsletteru lze kdykoliv odhlásit.