Předváděcí akce CACARAL MACHINES Beroun-Jarov dne 9.9.2021

Dne 9.9.2021 se v Berouně-Jarově děly velké věci. Naše společnost CARACAL MACHINES s. r. o. pořádala historicky první a dozajista ne poslední předváděcí akci.

A protože nám počasí mimořádně přálo, provázela akci dobrá nálada a mnoho zajímavých strojů a příslušenství. Představili jsme tři základní pilíře, které představoval kolový, patnáctitunový bagr SANY SY155W, nabitý čtyřválcovým motorem Deutz, nápravami a převodovkou ZF a čerpadly Bosch-Rexroth. V letošním roce je již možné stroj objednat mimo radlice také s patkami, což mnoho českých zákazníků rádo ocení.

Dalším pilířem bylo nové osmitunové minirypadlo SANY SY80U, které ze svého valu souznělo s minidrtičem Rubble Crusher RC150V společnosti FINLAY CZ. Rypadlo nabídne krom výkonného čtyřválcového agregátu od Yanmaru také precizní hydraulický systém, japonské pojezdové motory Nabtesco, otočový motor Eaton. Stále větší oblibu na našem trhu získávají světelné rampy ze zábleskových světel, které nahrazují majáky a výrazně pomáhají za snížené viditelnosti zejména při práci na vozovce.

Poslední pilíř tvořila novinka na tuzemském trhu, pásové rypadlo SANY SY305C, o provozní hmotnosti 32 tun osazený rychloupínačem Verachtert CW40HD, od společnosti Triga a HD lžicí společnosti Renomag. Zdatně mu sekundovaly sklápěče značky Iveco (zapůjčené společností Iveco) a Tatra (zapůjčená společností Neva Group). Třistapětka stále více prokazuje záměr SANY stát se naprosto srovnatelným globálním hráčem. Oproti předchozím modelům tedy zaznamenává mnohá vylepšení, od redesignu kabiny, konzoli joysticků posuvnou zároveň se sedadlem, rádio s USB a slotem na paměťovou kartu, handsfree, chlazený box na svačinu a nápoje, nový kompaktní inovativní motor Cummins Stage V s úctyhodným výkonem v dané kategorii 209 kW a sdruženými čerpadly KPM Kawasaki o max. výkonu 2x 280 l/min, nově všechny servisní body dostupné z jednoho místa až po velký, barevný, dotykový LED displej v češtině.

K vidění byla dále ucelená řada minirypadel od SANY SY16C, SY18C, SY26U, SY35U, SY50U po SANY SY80U a první kompaktní kolový nakladač SANY SW105 o provozní hmotnosti 6200 kg, osazený taktéž motorem Yanmar, hydraulickým systémem Casappa a hydrostatickým pohonem, který je možné si u nás již zapůjčit.

Naše společnost v letošním roce učinila mnoho nových akvizic a mezi další novinky patří i to, že jsme se stali distributorem demoličního příslušenství MBI, které ve svém portfoliu zahrnuje demoliční a recyklační příslušenství pro rypadla od 3 do 200 tun. Jedná se například o vydrcovací nůžky, drtiče na piloty, třídící, demoliční a polypové drapáky apod.

Chybět nesměla také společnost Strojnické průkazy na klíč jejímiž partnery jsme se stali také v letošním roce. Tato společnost si dává za cíl přinést strojnické povolání mladým lidem a zvýšit o tyto pozice také zájem na trhu práce.

Pro rodiny s dětmi nechyběly souteže s minibagrem SANY SY18C a nafukovací hrad a dětské hřiště a také bohatý catering se spoustou grilovaných specialit, sladkostí pro děti a mnoho nápaditých dezertů.

Váženými hosty naší akce byl také generální ředitel SANY Europe Richard Deng a obchodní manažer Jochen Schmitt z jehož rukou Eva Kalcovská, jednatelka CARACALu převzala plaketu TOP Performer za rok 2021. Mezi bezmála stovkou dealerů v evropské síti SANY jsme se umístili na čtvrtém místě. Dá se totiž očekávát, že za tento rok umístíme na trh bezmála sto nových strojů SANY.

V neposlední řadě velmi děkujeme společnosti Autodoprava Chalupecký za pronájem tohoto famózního místa.

Těšíme se na vás opět příští rok!

Eva Kalcovská, jednatelka společnosti

30. 9. 2021
Předchozí Další